Atidaroma...
Vilis Normanas - Šventumas » El-knygos.eu - Elektroninės PDF knygos
Prisijungti Registracija
Prisijungimas

Prisijungimo vardas:

Jūsų slaptažodis:

Pamiršai slaptažodį?

Mes FaceBook'e

Vilis Normanas - Šventumas

  • 10-07-2012, 23:01
Aprašymas: Vilis Normanas - Šventumas
Ir ši knyga visiems ieškantiems“ - dar čiupinėjant knygą prieš skaitymą įstrigo autoriaus žodžiai, kurie buvo užrašyti ant knygos viršelio. Taigi pradėjau ieškoti, o ar radau, atsakysiu tik praėjus kuriam laikui, kai pajusiu, kaip Vilio Normano „Šventumas“ paveikė mano mąstyseną, ar labai pakeitė požiūrį į gyvenimą, įsirėžė ilgam į pasąmonę.

Jau įpusėjus knygą supratau, kad mano požiūris į tam tikrus dalykus labai sutampa su pagrindinio veikėjo požiūriu. Knygos herojus nuolatos blaškosi tarp pasirinkimo galimybių, sunkiai išgyvena gyvenimo dėsnius – mirtį, santuoką ir tt. Knyga man pasirodė einanti keliomis linijomis – praeities, dabarties ir nuolatinių ateities apmąstymų. Atrandame kelis pasaulius – realųjį ir kunkuliuojantį žmogaus viduje. Galbūt „Šventumas“ nori atsakyti į per daug klausimų, į daugelį gyvenime iškilusių „kodėl“, bet tai realizuoti pavykę tik dalinai. Man pasirodė, kad kai kuriuose epizoduose autorius tyčia nori sukelti vidutinybių pasipiktinimą, pabrėždamas jų primityvesnį požiūrį į šiuolaikinę visuomenę, jų aklą pasitikėjimą viskuo, kas jiems brukama. Pasakotojo nuomone, mes gyvename pagal nusistovėjusius dėsnius ir pabrėžiama - „nes taip reikia“, autorius kratosi žmonijos sukurtų stereotipų, nuostatų, moralės normų. Ryškiai pastebima autoriaus samprata apie Dievą ir sklaidymasis - ar jis yra?

„Šventumas“ teigia, kad visos žmonių sukurtos religijos Dievą tik vadina kitu vardu, o iš tiesų garbiną tą patį ir vienintelį Dievą. Pajuntame, kad pasakotojas iš dalies smerkia žmones, klaidingai suprantančius laimės sąvoką. Ne veltui todėl knygoje gvildenami paprastų žmonių nenusisekę gyvenimai ir to priežastys.

Sutinku su autorium dėl to, kad visas gyvenimas lyg žaidimas, kai mes varžomės vieni su kitais dėl geresnės buities, o pabaiga vienoda visiems – mirtis. Aiškinama, jog kiekviena būtybė turi įgimtą norą gyventi, užprogramuotą kažkur giliai pasąmonėje, todėl pasirinkti mirtį ne taip paprasta.

Istorija staiga susinarplioja, kai nuo pat knygos pradžios kurti personažai tiesiog susimaišo. Tiesa, tai tampa jau nebeįtikima ir gan dirbtina, o paskutinis puslapis nebeatsako į visus iškilusius neaiškumus ir tuomet išties kažkas susiraizgo.

„Gyvenimas – tik molis, iš kurio ką nors nulipdome.“

VIP prisijungimas VIP užsakymas
VIP narystės užsakymas tik nuo 0,20 eur.
  • Autorius: Vilis Normanas

Reklama

knygos24.com - elektroninės knygos

Naujausi komentarai

  • Vilis Normanas - Šventumas
knygos internetu nemokamai, e knygos , knygos online , pdf knygos elektronines knygos , knygos internetu , knygos pdf , knygos internete , pdf knygos , nemokamos pdf knygos, knygos online , knygos internetu nemokamai , nemokamos knygos , audio knygos nemokamai , audio knygos , elektronines knygos , knygos online nemokamai , nemokamos knygos internete , el knygos , elektronine knyga , el knygos nemokamai , knygos pdf nemokamai , marcinkevicius mazvydas knyga , nemokamos elektronines knygos , vienuolis, kuris pardave "ferrari" pdf , justinas marcinkevicius mazvydas pdf , marcinkevicius mazvydas pdf , knygoslt , visos knygos , elknygos , knyga , duonos valgytojai pdf , justinas marcinkevicius mazvydas audio , pdf knygos lietuviu kalba , knygos nemokamai , nemokamos pdf knygos parsisiusti , nemokamos knygos atsisiusti , e knygos nemokamai , justinas marcinkevicius mazvydas knyga , nemokamos audio knygos , e knygos parsisiusti , e-knygos , elektronines knygos nemokamai, knygos internete nemokamai , knygos pdf formatu , eknygos , knygos parsisiusti