Georges Simenon - Megre revolveris

Georges Simenon - Megre revolveris
Prancūzų rašytojas, nuo 1952 m. Belgijos karališkosios akademijos narys.

Gimė sausio 13 d. Belgijoje, Lježe. Jį mokė jėzuitai. Užbaigė šiuos mokslus, kai buvo 16-kos metų, o būdamas 17-kos jau parašė pirmąjį savo romaną. Pasišventė komercinei beletristikai ir pasižymėjo fenomenaliu literatūriniu darbingumu. Savo kūrinius spausdino naudodamas 16 slapyvardžių, iš viso parašė apie 200 romanų.

Pasisekimo sulaukė 1931 m., kai pasirodė romanas „Petras – latvis“ (Pietr-le-Letton). Tai buvo pirmas jo romanas, kurio literatūrinėje panoramoje pasirodė inspektorius Megrė.

1930 m. pradžioje Simenonas rašė per mėnesį po vieną romaną ir kasdien po vieną apsakymą. Įdomu tai, kad inspektoriaus Megrės tyrimai visiškai nepanašūs vienas į kitą. Kiekvienam romanui su minėtu herojumi būdingas intriguojantis slaptumas, trumpas ir aiškus dėstymas, pagrįsta ir tiksli autoriaus psichologinė įžvalga, iki kraštutinumo įtempta veikėjų būsena. Jo romanuose atvaizduoti veikėjai paimti iš visų visuomenės sluoksnių – nuo valkatų iki aukščiausių valdžios viršūnių. Nuo 1935 iki 1949 m. rašytojas visuomenei pateikė 9 romanus, susijusius su herojumi Megre. Taip pat rašytojas nagrinėjo žmonių vienišumo, nusivylimo, apsėstų įvairiausiomis manijomis, kankinamų kitokiomis negandomis problemas. Ryškūs tokių kūrinių, vadinamų „Simenono romanais“, atstovai – „Žmogus, kuris žiūri kaip pravažiuoja traukiniai“ (L'Homme qui regardait passer les trains, 1938) ir „Katė“ (Le Chat, 1966).

Ž. Simenonas bandė savo plunksną ir kituose literatūriniuose žanruose. 1972 – 1984 m. jis parašė savo autobiografiją ir išleido šio kūrinio trejetą tomų.

Mirė rašytojas Žoržas Simenonas 1989 m. rugsėjo 4 d. Lozanoje (Šveicarija)

Tapkite VIP nariu
Narystės užsakymas - tik nuo 0,20 eur.