Džonas Ronaldas, Ruelis Tolkinas - Hobitas

Džonas Ronaldas, Ruelis Tolkinas - Hobitas
Hobitas Bilbas Beginsas (Bilbo Baggins) gyvena Grafystėje (Shire), Hobitono (Hobbiton) miestelyje, Begende (Bag End). Jis – padorus hobitas, niekada nesiveliantis į jokius nuotykius. Tačiau kartą pas jį apsilanko išminčius Gendalfas, o paskui jį – trylika nykštukų: Torinas Ąžuolskydis(Oukenšildas), Oinas, Gloinas, Dvalinas, Balinas, Bifuras, Bofuras, Bomburas, Filis, Kilis, Doris, Noris ir Oris (Thorin Oakenshield, Oin, Gloin, Dwalin, Balin, Bifur, Bofur, Bombur, Fili, Kili, Dori, Nori, Ori). Bilbas pusiau norom, pusiau nenorom tampa keturioliktuoju kompanijos nariu ir keliauja drauge su nykštukais į Vienišąjį Kalną, kuriame kadaise gyvavo nykštukų karalija, valdoma Torino senelio

„Hobitas“ – Džono Ronaldo Ruelio Tolkino kūrinio, pirmąkart išleisto 1937 m. rugsėjo 21 d., pavadinimas. Hobitai taip pat yra šiame kūrinyje pirmą kartą paminėta išgalvota padermė. Jie dalyvauja ir kituose Tolkino veikaluose. Į lietuvių kalbą „Hobitas“ išverstas 1985 m. (vertė Bronė Balčienė).
„Hobitą“ recenzavo dešimtmetis leidėjo sūnus Raineris Unvinas (Rayner Unwin). Jis rašė: "Knyga turėtų patikti visiems vaikams nuo penkerių iki devynerių metų." Tačiau kai „Hobitas“ buvo išleistas, pasirodė, kad jį mielai skaito ir suaugusieji. Skaitytojai ėmė reikalauti „ko nors daugiau apie hobitus“, ir taip prasidėjo „Žiedų valdovo“ rašymas.

Tapkite VIP nariu
Narystės užsakymas - tik nuo 0,20 eur.