Edvinas Kalėda - Kaunas Saulius 2 dalis

Edvinas Kalėda - Kaunas Saulius 2 dalis
Edvinas Kalėda (g. 1965) -vienas skaitomiausių
jo kartos lietuvių rašytojų. Populiarumą jam pelnė romanų trilogija „Nemylimi", „Svetimi", „Pasmerkti" bei dilogija "Auksaviriai".
Romano „Kaunas. Saulius" tęsinyje autorius primins skaitytojui tuos laikus, kai skandalingai žlugdavo bankai, o dažną privatizacijos procesą lydėdavo valdžios palaiminti nešvarūs sandėriai Tokių įvykių fone pagrindiniam romano veikėjui Arvydui Grigui, pravarde Žilas, iškyla apsisprendimo būtinybė: paklusti Žaliakalnio gaujos įstatymams ar laikytis savo principų. Pažintis su verslininku Sauliumi Kovaldu apverčia Žilo gyvenimą aukštyn kojom. Jam tenka perkainoti žmogiškąsias vertybes ir susigrumti pačiam su savimi. Už savo ateitį, už savo moters meilę.
Ar pavyks Žilui pasiekti kitą, įsivaizduojamą upės krantą, kuriame nepersekios mirties nuojauta ir pagunda per vieną naktį tapti turtingam?

"Priėjau prie lango. Juodi šviestuvai liejo gelsvą viesą. Pilkšva žvilgi gatvė buvo sustingusi nuo ją gaubiančios nakties tuštumos. Ir ūmai dingtelėjo, kad reikėtų bėgti iš čia. Pasiimti Ligitą ir trauktis kuo toliau nuo tos grėsmingos tylos. Kur nors prie upės. Kuo toliau nuo žmonių, kur dangaus neteršia miesto šviesos ir žvaigždės žiba kaip žibėjusios prieš tūkstančius metų. Kur tamsa pasitinka tamsą, susiglaudžia it milžiniškos akies vokai, telieka žvaigždės danguje ir žvaigždės upėje... Ir kitą akimirką pajutau, kad esu stebimas. Nuojauta, toji trečioji gyvuliška akis, išsprogo kažkur po pakaušio kaulu, sėdama nemalonų šiurpulį."

Tapkite VIP nariu
Narystės užsakymas - tik nuo 0,20 eur.