Martin Buber - Dialogo principas I Aš ir tu

Martin Buber - Dialogo principas I Aš ir tu
Martinas Mordechajus Buberis - žymus XX a, žydų filosofas. Pasisavinęs chasidizmo tradiciją, Buberis plėtoja tokią žydišką pasaulėjautą, kuri buvo priešstata graikiškojo mąstymo tradicijai. 1923 m. parašytoji "Aš ir Tu" - tai mėginimas parodyti, kad pasaulis yra gyvas Dievo ir žmogaus pokalbis.

Martin Buber ( gimė 1878 Vienoje -mirė 1965 Jeruzalėje) - iškilus XX amžiaus religijos filosofas, priklausantis įtakingai "dialogo filosofijos" srovei. Studijavo filosofiją, meno istoriją, vokiečių kultūrą bei filosofiją daugelyje Europos universitetų. Nuo 1923 m. dėstė judaizmą ir religijotyrą Franfurte prie Maino, o nuo 1938 m. - socialinę filosofiją ir bendrąją sociologiją Jeruzalės universitete.

Buberio dvasios raidą nulėmė pažintis su XVII amžiuje susiformavusia "lenkų chasidizmo" tradicija, tikrojo religingumo pamatą įžvelgusia ne Dievo apreikštų įsakymų, draudimų ar pamokymų turinyje, o pačiame apreiškimo fakte - tame, kad Dievas ir žmogus tapo dialogo partneriais. Šią įžvalgą M.Buberis išplėtojo 1923 m. išleistoje knygoje Aš ir Tu, taip pat tokiuose veikaluose kaip Pokalbis (1930), Klausimas pavieniui (1936) bei Tarpžmogiškumo pradai (1953).

Tapkite VIP nariu
Narystės užsakymas - tik nuo 0,20 eur.